Martyna Łuszczek
Dziewiętnastoletnia studentka Akademii Leona Koźmińskiego, pochodząca z Podkarpacia, młoda i zdeterminowana naukowczyni z duszą społecznika, od wielu lat zaangażowana w rozwój nowych technologii.
Laureatka konkursu naukowego organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologi “E(x)plory”. Współtworzyła Aquacollector- urządzenie do zbierania i utylizacji mikroplastików z akwenów wodnych. Jest to również pomysłodawczyni rozwiązania “Visible Gestures” opartego na wykorzystaniu sztucznej inteligencji do komunikacji z osobami głuchoniewidomymi.
Mówczyni TED(x) i prelegentka na największych, światowych konferencjach gospodarczych, takich jak EXPO2020 w Dubaju. Wyróżniona w prestiżowym rankingu 25 under 25 (najbardziej wpływowych ludzi przed 25 rokiem życia) Forbes oraz McKinsey. Znalazła się również na liście TOP100 Women in AI fundacji Perspektywy.
Autorka licznych publikacji naukowych z dziedziny nowych technologii, ekonomii i zrównoważonego rozwoju, Asystentka Ministra Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego, wspierająca w zakresie cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz rozwoju młodych informatyków w kraju.
Aktualnie głównie zajmuje się badaniem wpływu transformacji cyfrowej na rozwarstwienie społeczne na świecie. W wolnym czasie szkoli z cyberbezpieczeństwa oraz wykorzystania narzędzi cyfrowych. Martyna w swoim bagażu aktywności ma wspierania inicjatyw patriotycznych, udział w posiedzeniu WHO, bycie członkinią Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz zasiadanie w Radzie Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji i Nauki.
1 NASZ CZAS
Jak dzięki młodym Polska może stać się nową Doliną Krzemową?
<strong>Jakub Kaczmarski, </strong><strong>Maciej Mylik,</strong><strong> </strong><strong>Jakub Lipiński, mod. Jan Gruszczyński</strong> <p style="font-weight: 400">Czwarta rewolucja przemysłowa i pojawienie się nowych technologii opartych o sztuczną inteligencję raptownie przekształcają globalną gospodarkę. Żyjemy w erze innowacji i wielkich zmian, które wymagają wyobraźni, wiedzy i sprawczości. Jakie szanse na odnalezienie się w zmieniającej się rzeczywistości ma Polska i jak można najlepiej wykorzystać potencjał ludzi młodych, by włączyć się w światowe procesy gospodarcze? Czego potrzebujemy, by stworzyć polską Dolinę Krzemową?</p>
1 WARSZTATY
Jak nowe technologie i sztuczna inteligencja wpłynęły na nasze życie?
Sala Unii Lubelskiej